Nemokamas siuntimas į visą pasaulį, 14 dienų grąžinimas
(0)

Ką daryti su dėvėtais drabužiais? 4 būdai kaip jais atsikratyti

Ugne Martinaityte • 2021, 22 balandžio

Kad ir koks patvarus būtų drabužis, jo gyvenimas ne amžinas. Ir jei drabužį dėvėjai mėgaudamasis, o ne taupydamas tik progoms, tai klausimas ką daryti jam susidėvėjus jums tikrai iškilo ne kartą. O jeigu pasimetate ieškodami informacijos, kam jūsų senų drabužių reikia labiausiai tai galite nustebti, kad jų iš tikrųjų nereikia niekam!

Dažnas galvoja, kad padarys gerą darbą paaukodamas savo dėvėtus drabužius labdaros organizacijoms, nuveš „Caritas“, „Raudonasis kryžius“ ar panašia veikla užsiimančiai organizacijai. Tačiau jie drabužių gauna tiek daug, kad dažnai gali ir nepriimti, nes nėra tokio didelio poreikio drabužiams, kiek yra juos atiduodančių. Na tai galima suprasti, nes statistiškai vidutinis pirkėjas nusiperka 60% daugiau drabužių, nei prieš 15 metų. Globaliu lygmeniu kiekvienais metais yra parduodama apie 56 milijonai tonų drabužių. Kas tiek sudėvės? Žinoma, kad to nespėjama padaryti.

Labdaros organizacijos perpildytos drabužių

Tuomet antras dalykas apie kurį galime pagalvoti yra tekstilės atliekų konteineriai. Puiku, kad juos pagaliau turime, po tiek metų kai daugelis drabužius tiesiog mesdavo į bendras komunalines atliekas. Tačiau tas gėris tuo ir baigiasi, nors galvosime, kad darome gerą darbą, rūšiuojame tekstilę, bet visgi beveik viskas, kas atsiduria konteineriuose ar surenkama kitais būdais yra sudeginama.  

Tik nedidelis procentas yra perdirbamas, koks jis Lietuvoje surasti nepavyko, matyt labai mažas, nes nėra įmonių, kurios turėtų tam įrangą. Tačiau Europos sąjungoje tekstilės perdirbimas siekia tik iki 15%.

Taip pat dar keletas procentų drabužių yra atiduodama labdaros organizacijoms. Tas pats vyksta ir su didelių gabaritų konteineriuose palikta tekstile. Todėl, kad ir kaip šie tekstilės konteineriai skambėtų nekaltai, Lietuvoje nelabai prisidedame prie gamtos apsaugos degindami įvairios sudėties tekstilę.

Francois Le Nguyen

Pagaminti vieniems medvilnės marškinėliams reikia apie 2,7 litrų vandens. Todėl pagalvojant vien apie taip išnaudotus gamtos išteklius norisi ieškoti geresnio varianto, kur juos panaudoti, nei atiduoti sudeginimui. Ir jei manote, kad drabužis, kurio nebenorite dėvėti yra dar pakankamai geros kokybės – parduokite. Tam puikiai pasitarnaus „Vinted” platforma, kur be jokių mokesčių galėsite švaria sąžine atsikratyti jums nereikalingų daiktų ir pratęsti jų gyvenimą pas naują šeimininką.

Tačiau yra ir dar vienas kelias kurį norime jums pasiūlyti. Jeigu turite OHMY drabužių, su kuriais jau norite atsisveikinti – grąžinkite mums ir gausite 10% nuolaidą sekančiam apsipirkimui.

Jums tereikia susisiekti su mumis el. paštu info@ohmy.lt ir susitarsime dėl drabužių perėmimo. Iš jūsų atiduotos tekstilės pažadame sukurti produktus, kurie turės naują gyvenimą. Tai galės būti medžiaginiai maišeliai, kuprinės, šalikai, kepurės ar kiti gaminiai priklausomai nuo grąžinto drabužio medžiagos ar konstrukcijos.

Naujiena? Taip, dar nesiūlėme to. Ir nors gamindami drabužius stengiamės palikti kuo mažiau atliekų ar jas panaudoti smulkiems gaminiams, manome, kad to neužtenka. Todėl kviečiame ir jus prisijungti prie švaresnio pasaulio! Nors esame nedideli ir vieni tikrai nepakeisime statistikos, bet kartu tai padaryti galime.

 • Model is wearing black unisex sweatshirt with asymmetrical pocket in front
  Juodas unisex džemperis su kišene
  55
 • Modelis dėvi juodas moteriškas laisvalaikio kelnes su kišenėmis šonuose ir raišteliais.
  Laisvalaikio kelnės su kišenėmis
  49
 • Modelis dėvi Unisex khaki džemperį su siuvinėjimu priekyje
  Unisex chaki džemperis su siuvinėjimu
  49

Parašykite komentarą

Sukurta Inkilas