Nemokamas siuntimas į visą pasaulį, 14 dienų grąžinimas
(0)

Kaip būti madingam ir atsakingam?

Dovilė Utaraitė • 2019, 4 lapkričio

Henry Davidas Thoreau kartą pasakė: „Kiekviena karta juokiasi iš senų madų, tačiau skrupulingai seka naujas.“ Kiekvieną kart vis galvojame, kad gal būt jau nebereikėtų pirkti tiek daug naujų daiktų kiekvieną sezoną, tačiau vos tik parduotuvėse pasirodo naujos kolekcijos asortimentas, iškart norime įsigyti bent po vieną drabužį ar aksesuarą. Juk visi norime buti madingi, išlikti „ant bangos“ ir neatsilikti nuo naujausių mados vėjų.

O jau net ir sakyti nebereikia kas atsitinka, kai pamatome spalvingas iškabas, pranešančias apie išpardavimus. Tada drabužiai yra tiesiog šluojami nuo parduotuvių lentynų, nes gi akcija, išpardavimas, tad reikia pirkti ir dar kartą pirkti! Imame ir net nesusimąstome ar mums to daikto tikrai reikia, kiek kartų, kada jį dėvėsime ir ar apskritai juo kada nors pasipuošime.

Dėl mus supančios vartotojiškos kultūros besaikis vartojimas ima atrodyti natūralus ir normalus. Apskritai,vartojimas reikalingas, tačiau besaikis vartojimas – ne.  Juk vis labiau ir labiau imama kalbėti apie perteklinio vartotojiškumo žalą, vis labiau ir labiau besaikis vartojimas tampa nebepopuliarus.

Tad iškyla dilema: kaip buti madingam ir atsakingam? Tai klausimas, kuris vis labiau ir labiau tampa aktualesnis tokioje vartotojiškoje ir visko perpildytoje visuomenėje. Tausojimo ir atsakingumo tendencija vis sparčiau įgauna pagreitį. Vien tik vartotojiškas pirkimas nebėra mada. Atėjo atsakingo vartojimo laikas.

Svarbu pripažinti, jog daugėja ne tik atsakingų vartotojų, kurie geriau renkasi investuoti į vieną kokybišką ir ilgai tarnausiantį daiktą, nei į dešimt naujų greitosios mados siūlomų prekių, bet ir mados kūrėjų, kurie vienaip ar kitaip stengiasi prisidėti prie atsakingos mados kūrimo. Jų kolekcijos yra limituotos, gaminama tik pagal užsakymus, sunaudojami audinių likučiai, kuriami universalūs siluetai, daugiau renkamasi perdirbtus arba natūralius audinius ir t.t.

Atsakinga mada nebėra naujiena. Vis labiau įsitvirtina sąmoningo vartojimo kryptis.

Žmonės pamažu suvokia jog mažiau yra daugiau. Drabužiai, pagaminti iš kokybiškų audinių, gali tarnauti keletą metų. O universalaus silueto drabužiu galima puoštis įvairiomis progomis. Tad įsigijus klasikinio tipo silueto suknelę galėsite džiaugtis ja gan ilgai. Ji puikiai tarnaus ruošiantis tiek oficialiam vakarui, tiek laisvesnio pobūdžio renginiui. Žaiskite su skirtingais aksesuarų deriniais ir vuolia, turėsite skirtingus įvaizdžius kiekvieną kart!

Rinkdamiesi universalius siluetus, ramių spalvų audinius, niekada neprašausite pro šalį, o visada atrodysite madingai ir žavingai. Atsakingas garderobo rinkimasis padės ne tik sutaupyti, bet ir susikurti unikalų stilių.

Autorė: Dovilė Utaraitė

Sukurta Inkilas