Nemokamas siuntimas į visą pasaulį, 14 dienų grąžinimas
(0)

Minimalizmas gyvenime: kiek daiktų mums reikia?

Ugne Martinaityte • 2021, 17 vasario

Išgirdę žodį minimalizmas atrodo į jį nebereaguojame, nes jis tiek daug kartų girdėtas. Dažniausiai madoje, rečiau kalbant apie gyvenimo būdą. Kartais galima išgirsti pamąstymų: ar čia dabar kažkokia mada, tas minimalizmas, tvarumas, ekologija?

Na, mada nepasidaro dalykai, apie kuriuos tik kalbame, bet taip negyvename. Bet geriau daug apie tai kalbėti ir girdėti, kad vis dažniau susimąstytume prieš įsidedant prekę į krepšelį. Turbūt, keista girdėti, kai drabužių mados prekės ženklas pasisako už „mažiau yra daugiau“. Bet būtent tokia ir yra OHMY filosofija. Geriau turėti 20-30 drabužių (kam pavyksta mažiau- net pavydu) spintoje, 5- 6 poras batų, porą rankinių ir po kelis kitus aksesuarus, bet žinoti, kad jie tarnaus ne vieną sezoną. Nei nuolatos pasiduoti spontaniškam apsipirkimo norui ir leisti drabužiams kabėti spintoje su nenukirptomis etiketėmis.

Kaip galima susiplanuoti tokius pirkinius? Labai paprastai- lengviausia būtų tvarkant spintą surūšiuoti skirtingus gaminius į atskiras krūveles: marškiniai, suknelės, kelnės, džemperiai ir pan. Tada kiekvieną krūvelę atidžiai peržiūrėti, pakelti kiekvieną daiktą ir įvertinti, kiek jis dar reikalingas, jei kabo metus nenaudojamas, gal jį galima atiduoti, pasimainyti ar parduoti tam skirtose programėlėse. Išmeskite tik jau dėvėti netinkamus drabužius ir aksesuarus. Atsiminkite, kad didžioji dalis tekstilės konteineriuose atsidūrusių gaminių yra sudeginama, todėl didelės paslaugos gamtai nedarome.

Po spintos revizijos pasiimkite lapą ir susirašykite, kiek ko turite, paskaičiuokite, kokių drabužių ar aksesuarų jums labiausiai trūksta. Tuo pačiu praverstų ir derinių susidėliojimas, taip pamatysite, kad galbūt spintoje trūksta kažkokios spalvos ar formos gaminio. Jei jau tai įsivertinote, pradėkite nuo to, ką nusipirkę pradėsite naudoti iš karto. Kitu atveju, jei perkate kitam sezonui (pusmečiui į priekį), reikėtų pagalvoti, kad spintoje dar lauks pamiršti daiktai, o gal net morališkai pasenę.

Kiekvienas turime skirtingus poreikius, todėl būtų sunku pasakyti, koks skaičius daiktų per metus būtų optimaliausiais. Šiuo laikotarpiu daug kam dirbant iš namų drabužių ir taip mažiau reikia, bet tuomet daugiau išleidžiame buitinėms smulkmenoms, namų remontams ar technikos įsigyjimui. Nepamirškime, kad ne tik drabužiai gali būti minimalistiniai, bet ir gyvenimo būdas. Nereikia kraštutinumų, bet ir nereikia pamiršti, kad daiktai, kurie mūsų greitai nebedžiugina, prisideda prie klimato taršos. Pirkite atsakingai!

Sukurta Inkilas